Notice: Undefined index: userkullanici_mail in /home/guneyyan/public_html/header.php on line 17
Antalya Yangın Tüpü Dolumu Davlumbaz Söndürme Yangın Söndürme

FireDeTec Otomatik Söndürme Sistemi

FireDeTec Otomatik Söndürme Sistemi

FireDeTec Otomatik Söndürme Sistemi

FireDeTec Otomatik Söndürme Sistemi

FireDeTec nedir?

  • FireDeTec kendi kendine harekete geçen yangını başladığı yerde bitiren esnek kırmızı algılama hortumu bulunan otomatik bir sistemdir.
  • Algılama hortumunu en iyi şekilde çalışmak üzere, polimer karışımı madd
  • yapılmıştır.
  •  FireDeTec yangın alanını sayılı yerden değil, algılama hortumunun geçtiği her yerden koruma altına alır. Bu sistem tek başına çalışılabilmesi yanında bir alarm sistemi ile veya bir sistem kapatma şalteri ile de çalışabilir. Bu özellikler tüm riskleri ortadan kaldırır.

Neden bu kadar çok etkilidir ?

  • Çünkü algılama hortumu, korunacak yerin her tarafından geçtiği için çıkan yangını merkez yeri, yani ilk çıktığı yerden algılayıp söndürür. Algılama hortumu nem, pislik ve düzensiz hava akımından etkilenmez. Her koşulda algılama işini yapar. Basınçlandırılmış algıla hortumu, korunan alanın içine yerleştirilir. Yangın anında, yangın kaynağının bulunduğu taraftaki hortum küçük yangını hissedince erir ve patlar. Patlayan yerden söndürme maddesi tahliye olur ve yangını daha küçük alev halinde iken söndürür. İsteğe bağlı olarak adapte edilen alarm sistemi de devreye girer. Sistem çok çeşitli boyutlarda ve uzunlukta kurulabilir.

DİREKT SİSTEMLER

  • FireDeTec direct sistemde, içinde söndürücü madde bulunan yangın söndürücü gövdesi ve algılama hortumu bulunmaktadır. Algılama hortumu, en uç noktasına kadar nitrojen gazı ile basınçlandırılmış olup, alevi algıladığı noktadan patlar ve nozul görevi görerek, yangın söndürücü gövdesi içinde bulunan söndürme maddesini yangının başladığı alana boşaltır. Çok küçük bir alevden erken algılama yaparak devreye girmesi sebebi ile yangının vermiş olduğu hasar seviyesini minimuma indirmektedir.
  • Direct sistem genellikle elektrik, elektronik pano içleri, bilgi sistem odaları, yükseltilmiş döşeme altları kabloları, yatların makina daireleri, UPS odaları, telefon santral panelleri, otomobil motorları, zırhlı araçların motor bölümleri, iş makineleri vb. yerlerde kullanılmaktadır.
  •  

İNDİREKT SİSTEMLER

  • Bu sistemde direct sisteme ilave olarak, boşaltma nozulları, kollektör ve manuel çalıştırma tertibatı bulunmaktadır. Algılama hortumu nitrojen gazı ile basınçlandırılmış olup, basınç seviyesi söndürme maddesinin içinde bulunduğu yangın söndürücü gövdesinin basıncı ile balanslıdır. Sistemde, algılama hortumu alevi algılamakta ve algıladığı noktadan patlayarak yangın söndürcü gövdesi içinde bulunan söndürme maddesini kollektör vasıtası ile boşaltma nozullarına ulaştırmaktadır. Her iki sistemde de manometre bulunmakta olup, sistem basıncı gözlemlenebilmektedir.
  • Indirect sistem genellikle mutfak davlumbazları, korunması istenen odalar, yanıcı madde yoğunluğu fazla olan odalar, otobüs motor bölümleri vb. yerlere kullanılmaktadır.
Etiket: #FireDeTec Otomatik Söndürme Sistemi